Wojskowe śmigłowce nad Olsztynem
fot. Ministerstwo Obrony Narodowej

16. Dywizja Zmechanizowana zapobiegawczo uspokaja mieszkańców Olsztyna. Wydano komunikat, w którym poinformowano mieszkańców, że w poniedziałek 11 lipca nad miastem będą przelatywały wojskowe śmigłowce. Dodano, że Olsztynianie nie powinni się martwić – podaje „o2”.

Widok dużej ilości śmigłowców wojskowych latających nad miastem mógłby zaniepokoić mieszkańców Olsztyna – miasta położonego niedaleko obwodu kaliningradzkiego. Dlatego 16. Dywizja Zmechanizowana poinformowała na Facebooku kilka dni wcześniej, że na Olsztynem będą realizowane przeloty wojskowych maszyn.

Śmigłowce wojskowe nad Olsztynem. Co się dzieje?

Jak się okazuje – tego dnia w Olsztynie nie odbędą się żadne manewry. Mimo to, mieszkańcy miasta nie mają powodów do najmniejszych obaw. Wojskowe śmigłowce 16. Dywizji Zmechanizowanej wzniosą się w powietrze w ramach ceremonii pożegnania dotychczasowego dowódcy tej jednostki – gen. dywizji Krzysztofa Radomskiego.

To druga część ceremonii, gdyż pierwsza odbyła się już 7 lipca. Wojskowi gościli wówczas w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Natomiast 11 lipca o godz. 10:00 w kompleksie wojskowym 22 Wojskowego Oddziału Gospodarczego przy ulicy Saperskiej 1 odbędzie się ceremonia przekazania obowiązków nowemu dowódcy dywizji.

W programie zapowiedziano m.in. przelot ciężkich śmigłowców bojowych Mi-24 na wysokości poniżej 1500 metrów nad poziomem terenu. Śmigłowce nadlecą od strony Malborka. Przelot nad Olsztynem będzie trwał mniej niż 5 minut.

Gratką dla mieszkańców może być – organizowany obok ceremonii – piknik militarny i pokaz sprzętu wojskowego, który rozpocznie się o godzinie 11:00.

„Informujemy, że w dniu 11 lipca br. w kompleksie wojskowym 22 Wojskowego Oddziału Gospodarczego przy ulicy Saperskiej 1 od godz. 10:00 rozpocznie się piknik militarny z pokazem sprzętu wojskowego oraz przelot śmigłowców Mi-24 na niskiej wysokości w granicach administracyjnych miasta Olsztyn” – poinformowała 16. Dywizja Zmechanizowana na Facebooku.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę