Cios dla PiS! Partia Kaczyńskiego winna chaosowi w sądownictwie!

Prawo i Sprawiedliwość nie ucieszy się z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRiS. Zdaniem Polaków za chaos w sądownictwie wyłączną odpowiedzialność ponosi partia Jarosława Kaczyńskiego, a nie sędziowie, opozycja i Unia Europejska. Rezultat badania oznacza, że prowadzona przez PiS propaganda polityczna i medialna w tym zakresie poniosła porażkę.

IBRiS w dniach 6–7 grudnia zadał respondentom pytanie: „Kto pani/pana zdaniem w głównej mierze odpowiada za chaos w sądownictwie?”. Aż 41,5 proc. ankietowych uznało, że jest to „obóz rządzący”, czyli Zjednoczona Prawica tworzona przez PiS, Porozumienie i Solidarną Polskę.

Znamienne jest, że tylko 18,2 proc. osób biorących udział w badaniu stwierdziło, że winę ponoszą sędziowie. Z kolei opcję „trudno powiedzieć” zaznaczyło 19,9 proc. badanych, zaś 14,2 proc. uczestników sondażu wskazało na opozycję.

Czytaj także:  Bober: Żarty się skończyły. Z winy PiS Polacy stracą pieniądze z UE!

Jedynie 3,3 proc. osób uznało, że chaosowi winien jest Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, czyli TSUE. Tylko 2,9 proc. badanych wyraziło przekonanie, że polskie sądownictwo jest w dobrej kondycji i nie ma w nim żadnego chaosu.


Komentarze