W sprawie Koalicji Europejskiej politycy Wiosny i Prawa i Sprawiedliwości mówią jednym głosem. Partia Roberta Biedronia i ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zgodnie zarzucają sojuszowi PO, Nowoczesnej, SLD, Zielonych i PSL brak programu. Ponadto w ocenie PiS powołanie przez Grzegorza Schetynę Koalicji Europejskiej to rozpaczliwa próba utrzymania pozycji na scenie politycznej, podjęta przez środowiska, za którymi ciągną się afery i donoszenie na Polskę w UE.

Lider Wiosny Robert Biedroń, którego partia samodzielnie będzie startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego, podczas niedzielnego spotkania w Bydgoszczy pytał w konfrontacyjnym tonie liderów KE, jakie mają stanowisko w kwestii świeckiego państwa, renegocjacji konkordatu, związków partnerskich czy korzystania z węgla.

– Odwagi, koleżanki i koledzy. Jeżeli chcecie być Koalicją Europejską, to europejskie standardy nareszcie w Polsce wprowadźcie. My jasno stawiamy sprawę. Chcemy Polski w Europie, która będzie korzystała z europejskich standardów, a nie będzie średniowieczem Europy – oświadczył były prezydent Słupska.

Jeszcze dalej w krytyce Koalicji Europejskiej posunęła się Beata Mazurek z PiS, która dała do zrozumienia, że nowy byt polityczny nie ma nic do zaoferowania Polakom.

„Powołanie Koalicji Europejskiej jest aktem desperacji skompromitowanych środowisk, które kojarzą się z postkomunizmem, aferami i donosami na Polskę. Ich celem jest obrona swoich wpływów i układów. Mamy program, który realnie poprawia warunki życia Polaków. PiS to lepsza przyszłość dla Polski”, napisała na Twitterze rzeczniczka PiS.

Jak dodała w innym wpisie Beata Mazurek, jej partia ma pięć nowych postulatów programowych, a Koalicja Europejska nic nie proponuje wyborcom, a poza tym, w ocenie wicemarszałek Sejmu z PiS, stanowi zlepek liderów o przekonaniach, które często są nie do pogodzenia ze sobą.

„Co łączy poseł Wielgus chcąca stawiać Kościół przed trybunalem w Hadze z PSL odwołującym się do chrześcijaństwa? Co ich łączy poza nienawiścią do dobrej zmiany?” spytała na Twitterze Mazurek i dodała: „My chcemy, żeby było lepiej – oni żeby było gorzej”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę