Nie wystarczy pić tylko wody, żeby schudnąć, chociaż właśnie ona jest najbardziej wskazana. Aby pomóc sobie w zrzuceniu kilogramów, możesz zacząć pić też inne napoje. Sprawią, że Twój organizm będzie lepiej nawodniony, poprawi się jakość snu i trawienia.

Co, więc pić aby schudnąć? Wyjaśniła to redakcja Wprost. Zaleca się pić zieloną herbatę, kambuczę, ciepłe mleko z kurkumą, sok z selera i… bulion kostny. Sprawdź, dlaczego!

Regularne picie zielonej herbaty może przyspieszyć metabolizm. Pomaga w utrzymaniu wagi i tłumieniu głodu. Zielona herbata jest również pełna przeciwutleniaczy i flawonoidów, które są dobre dla ogólnego stanu zdrowia. Nie dodawaj tylko do herbaty cukru!

Kombucza to musujący napój fermentowany, który jest wytwarzany przez dodanie bogatych w probiotyków bakterii do lekko słodzonej herbaty. Zasilanie jelit napojami i pokarmami, które stymulują dobre bakterie, może sprawić, że utrata wagi będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek wydawało nam się możliwe.

Ciepłe mleko z kurkumą przed wejściem do łóżka może pomóc szybciej zasnąć. Kurkuma zawiera składnik zwany kurkuminą, który może zmniejszać rozmiar komórek tłuszczowych i ograniczać gromadzenie się tłuszczu. Stymuluje również działanie przeciwutleniające, zmniejsza stan zapalny i może pomóc złagodzić niepokój.

Sok z selera wspomaga detoksykację wątroby, obniżenie ciśnienia krwi, daje lepsze zdrowie psychiczne i emocjonalne oraz nawet utratę wagi. Co najważniejsze, napój jest bardzo niskokaloryczny.

Bulion kostny może pomóc wzmocnić odporność, poprawić zdrowie układu pokarmowego, zwalczyć stany zapalne, a nawet promować elastyczność skóry dzięki wysokim poziomom kolagenu. Zawiera również elektrolity.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę