Fot. Twitter.com/Platforma_org

„Jaką partią jest dziś Pani/Pana zdaniem Platforma Obywatelska?”. Takie pytanie zadała respondentom pracownia SW Research. Okazało się, że największa grupa uczestników sondażu miała problem z określeniem, czy PO jest ugrupowaniem lewicowym czy prawicowym.

Z badania przeprowadzonego dla portalu rp.pl, że jedynie 7,1 proc. ankietowanych uznało, że partia Donalda Tuska jest dziś prawicowa. Z kolei 8,4 proc. ankietowanych uważa Platformę za centroprawicę. Łącznie więc za formację o charakterze prawicowym PO uznaje 15,5 proc. badanych.

Natomiast zdaniem 14,9 proc. respondentów to formacja centrowa, a za ugrupowanie centrolewicowe uważa Platformę 12,7 proc. badanych. Jednocześnie 14,7 proc. ankietowanych wskazało, że PO jest partią lewicową. Łącznie zatem za formację o charakterze lewicowym uważa Platformę 27,4 proc. badanych.

Największa grupa badanych, licząca 22,7 proc., nie potrafiła jednoznacznie określić, jaką partią jest Platforma, a 19,5 proc. nie miało zdania w tej kwestii.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research w dniach 21–22 września 2021 roku na grupie 800 pełnoletnich osób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę