Czasem zdarza się, że po ugryzieniu ulubionego owocu, orientujemy się, że w środku znajduje się robak. Co jeśli takich owoców przez nieuwagę zjedliśmy więcej?

Białe larwy, które możemy zauważyć w owocach, nie są groźne. To mit, że larwy zalęgną się w żołądku. Larwy są bowiem dobrym źródłem białka, i nie ma możliwości aby nam zaszkodziły. Co więcej, larwy wybierają najsmaczniejsze i najzdrowsze owoce. W owocach gdzie stosowane są chemiczne środki ochrony roślin nie znajdziemy robaka. Takie owoce z robakami oznaczają, że są w pełni ekologiczne i naturalne.

Można przypomnieć sobie czasy dzieciństwa, kiedy nie zaglądaliśmy do wnętrza owocu i jedliśmy nawet te z robakami. Nic nam się nie stało. Nie zaszkodziło to naszemu zdrowiu i życiu. Teraz zwracamy na to uwagę i uważamy, że robaki z owoców są obrzydliwe.

Larwy, które możemy dostrzec w owocach, nie są przyczyną chorób. Zdecydowanie więcej szkód może nam przynieść spożywanie niedokładnie umytych owoców, które może wiązać się poważnym zagrożeniem dla zdrowia w związku z zakażeniem pasożytniczym.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę