Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się informacje na temat partii, którą miałby założyć o. Tadeusz Rydzyk. Do sprawy odniósł się sam zainteresowany.

– To jest wielkie kłamstwo, brak dobrej woli, zło po prostu. Przecież oni wiedzą, że to jest nieprawda. Wiedzą, że ksiądz nie może zakładać żadnej partii. Czasem to wygląda tak, jakby wszystkiemu był winny Rydzyk – skomentował redemptorysta.

Rydzyk nie zaprzecza swojej znajomości z Mirosławem Piotrowskim, założycielem inicjatywy Ruch Prawdziwa Europa, która kojarzona jest głównie z redemptorystą. To właśnie Piotrowski skierował wniosek do Sądu Okręgowego o rejestrację nowej partii. – Z panem prof. Piotrowskim znamy się długo, współpracujemy w radiu, telewizji, na uczelni. To się zaczęło bardzo dawno, gdy jeszcze tworzyliśmy studium dziennikarskie. Wtedy przyjeżdżał z wykładami. Brał udział w naszych sympozjach, gdy jeszcze nie było uczelni (…)Trzeba też jasno powiedzieć, że naród polski dorobił się już pewnej liczby dobrych polityków, zatroskanych o dobro wspólne Ojczyzny – mówił dla „Naszego Dziennika” T. Rydzyk.

Jak się okazuje, Ruch Prawdziwa Europa ma problemy z rejestracją. Z powodów formalnych już po raz drugi odrzucono wniosek założycieli ugrupowania. Dokładniej, chodzi o niedoprecyzowane zapisy statutu określające kompetencje organów partii. Formalności przedstawiciele RPE muszą dopełnić w ciągu miesiąca.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna