REKLAMA

Marlena Maląg
Fot.Facebook.com/mripsRP

Od jakiegoś czasu pojawia się sporo spekulacji na temat przyszłości programu 500 plus. Niektóre teorie głoszą, że wsparcie zostanie podniesione. Z drugiej jednak strony pojawiają się głosy, że w obliczu trudnej sytuacji gospodarczej świadczenie może zostać zawieszone.

REKLAMA

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg była gościem w programie na antenie Polsatu News. Mówiła w jego trakcie to samo, co wcześniej, a mianowicie o planowanej waloryzacji programu 500 plus.

Pod koniec czerwca Maląg informowała, że świadczenie wciąż będzie realizowane w obecnym kształcie. Z drugiej strony zdradziła, że ani w tym, ani w przyszłym roku nie zostanie ono podwyższone.

REKLAMA

– Polityka prorodzinna to systematyczne wsparcie. 500 plus było rozszerzane, do tego rozszerzaliśmy dodatkowymi świadczeniami. Wraz z Polskim Ładem wszedł Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czy dofinansowanie na żłobek. Dzisiaj rodzic, który wychowuje dziecko, może liczyć na wsparcie finansowe od państwa – podkreśliła na antenie Polsatu.

Wszyscy odbiorcy świadczenia, zgodnie ze słowami Marleny Maląg, przynajmniej przez jakiś czas mogą być spokojni o dalszą wypłatę pieniędzy. – Rząd nie rozważa zawieszenia świadczeń, mimo trudnej sytuacji – zapewniła.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA