Co z wakacjami w tym roku? Szumowski: Możemy zapomnieć

REKLAMA

Epidemia koronawirusa trwa. Na całym świecie wirus dalej się rozprzestrzenia – przybywa nowych zarażonych i ofiar śmiertelnych. Wprowadzone obostrzenia w każdym kraju sprawiają, że codzienne funkcjonowanie staje się nieco uciążliwe. Pozamykane są hotele, restauracje, sklepy, galerie. Obowiązuje także zakaz przemieszczania się bez konkretnej przyczyny i powodu.

Wiele osób zastanawia się, jak w tym roku będą wyglądać wakacje. Niestety Minister Zdrowia Łukasz Szumowski nie pozostawia zbyt dużej nadziei na to, że do lata wszystko się uspokoi.

REKLAMA

– O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z RMF24. Podkreślił także fakt, że nie istnieją żadne dane naukowe, które mogłyby potwierdzać, że wirus ginie w wyższych temperaturach.

– Na świecie, gdzie mamy temperatury znacznie wyższe, dużo słońca, wirus jest obecny, epidemia jest obecna. W związku z tym nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec, lipiec miały zlikwidować epidemię. Będziemy się z nią borykać przez rok – tłumaczył minister.

REKLAMA