Co zrobić żeby ser był dłużej świeży

Co zrobić żeby ser był dłużej świeży? Jeśli na serze pojawi się biały nalot i pleśń to musimy go wyrzucić. To często spotykany problem, ale okazuje się, że jest pewien trik, który znacznie wydłuży jego świeżość. Jeśli chcesz przechować ser na dłużej, to koniecznie wypróbuj tego sposobu. 

Ser najczęściej ma długi termin ważności, jednak musi być on hermetycznie zapakowany, by szybko nie pojawiła się na nim pleśń. Wiele osób wyrzuca spore jego ilości właśnie ze względu nieestetycznego nalotu w postaci pleśni. Wtedy zastanawiamy się – co zrobić, żeby był dłużej świeży?

Okazuje się, że jest na to niezwykle skuteczny sposób, o którym mało kto wie. Sprawdź i wypróbuj, a wydłużysz świeżość sera nawet na kilka tygodni!

Co zrobić żeby ser był dłużej świeży? Najlepszy sposób

Co zrobić żeby ser był dłużej świeży

Ser uwielbia prawie każdy, bo dodajemy go do wielu potraw, nie tylko na kanapki. W lodówce przechowujemy go najczęściej w woreczku foliowym lub folii spożywczej. Jednak to nie sprawia, że będzie długo świeży.

Ale na szczęście jest na to niezawodny sposób. Wystarczy, że włożysz go do pojemnika, następnie dodasz kostkę cukru,  zamkniesz pojemnik i wstawisz do lodówki. To trik, który stosowały kiedyś babcie, jest mało znany, ale niesamowicie skuteczny. Sprawdź i wypróbuj!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę