Fot. Wikimedia Commons/Mielon (Mielon)/CC-BY-3.0

Zwiększa się odsetek Polaków opowiadających się za wyjściem naszego kraju z Unii Europejskiej. Wyniki takie przynosi sondaż pracowni SW Research przeprowadzony na zlecenie „Rzeczpospolitej”.

Uczestnikom badania zostało zadane pytanie: „Czy Pana/Pani zdaniem Polska powinna opuścić Unię Europejską?”.  Twierdząco odpowiedziało na nie 16,9 proc. ankietowanych. Za pozostaniem naszego kraju w szeregach UE opowiedziało się z kolei 62,6 proc. respondentów, zaś 20,5 proc. nie miało na ten temat zdania.

Jak wynika z analizy Adama Jastrzębskiego z SW Research, polexit był częściej popierany przez mężczyzn (22 proc.) niż przez kobiety (12 proc.). Obecności Polski w UE nie chce ponadto 22 proc. mieszkańców najmniejszych miast o liczbie ludności do 20 tys. osób.

Z kolei przeciwko polexitowi opowiedziało się prawie 68 proc. uczestników sondażu powyżej 50. roku życia, 69 proc. osób  z wyższym wykształceniem, 70 proc. osób o dochodach w granicach 2001–3000 zł oraz prawie 75 proc. mieszkańców miast o liczbie ludności od 100 tys. do 199 tys. osób.

SW Research przeprowadziła swoje badanie w dniach 27–28 lipca za pośrednictwem panelu on-line SW Panel  na grupie 800 dorosłych internautów powyżej 18. roku życia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę