Córka komunistycznego prezydenta zasili szeregi SLD? Monika Jaruzelska mocno zaangażowana w politykę!

Wojciechowi Jaruzelskiemu prawdopodobnie zostanie odebrany stopień generalski dzięki ustawie degradacyjnej. Jego losy podzieli wielu innych wojskowych, którzy według ustawodawcy w latach 1943-1990 swoją postawą „sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu”. W obronie tych osób, a raczej ich rodzin, stanęła Monika Jaruzelska.

   

Na antenie radiowej tak oceniła kwestię degradacji żołnierzy służących za czasów PRL-u: – Dla mnie ta historia otwiera furtkę do zupełnego podporządkowania sobie wojska, zamiast Wojsko Polskie będzie „wojsko PiS-owskie”. Mam wątpliwość czy w przyszłości, kiedy ktoś inny wygra wybory, czy ta ustawa nie pozostanie, bo będzie dawała możliwość trochę niewolniczego traktowania żołnierzy

Wypowiedziała się też na temat swojego udziału w polityce, co okazało się szczególnie istotną deklaracją dla SLD, który w 2015 poniósł klęskę wyborczą, nie dostając się do Sejmu, a dziś gorączkowo szuka pomysłu na to, jak znów stać się istotnym graczem na scenie politycznej. Jaruzelska stwierdziła: – Zawsze mówiłam, że nie chcę wchodzić w politykę, bo i tak polityka wchodziła w moje życie. Nawet będąc osobą apolityczną, te straszne ręce polityki po mnie sięgnęły. Polityka jest teraz bliżej mnie, w związku z czym i ja jestem bliżej polityki. Już wiem, że przed nią nie ucieknę.

   
Zobacz także:  Tusk: Będę zadowolony z opozycji wtedy, kiedy wygra wybory

Córka Jaruzelskiego może być więc szansą dla SLD, przyciągając zwłaszcza starszy elektorat, który wyraża poglądy lewicowe. Monika Jaruzelska zaznaczyła, że gdyby miała się uaktywnić w polityce, to wyłącznie z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mówiła z nadzieją o partii: – Ma 9 procent, ale myślę, że za chwilę może być jeszcze więcej, ze względu na to, że opozycja, która jest w Sejmie nie ma strategii, która mogłaby coś zmienić. Nie zmieni tego też ulica, jestem przeciwna wszelkim manifestacjom.

     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS