siergiej szojgu
fot. Пресс-служба Президента РФ | CC-BY-SA-4.0

Od kilkunastu dni rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu nie pokazuje się publicznie. Nie do końca wiadomo, co się z nim dzieje. Ostatnio wpis na jego temat na platformie Telegram zamieściła jego córka.

Od 2012 roku Siergiej Szojgu, rosyjski wojskowy w stopniu generała armii pełni rolę ministra obrony Federacji Rosyjskiej. Z tego powodu należy uznać, że jest on jednym z najważniejszych elementów w układance Putina.

Na początku wojny Szojgu regularnie był widziany u boku Putina, ale potem, przy okazji kolejnych porażek rosyjskich wojsk, był widziany coraz rzadziej. W ciągu miesiąca pokazał się tylko 26 marca i 7 kwietnia na sesji rady Dumy.

Niektóre źródła podawały, że informacje na jego temat są nieprawdziwe. Prawdą miało być to, że Szojgu ma problemy zdrowotne. „Szojgu wypadł z gry. Jeśli przeżyje, to niewykluczone, że zostanie inwalidą” – napisał Leonid Newzlin na Facebooku.

„31 lat w rządzie. Dokładnie rok temu nakręciliśmy cały film o tej długiej podróży, a ile ciekawych historii tam nie pasowało! – napisała na swoim kanale w serwisie Telegram Ksenia Szojgu. – Moja duma, mój punkt orientacyjny i mój tata. Jestem dumna z bycia twoją córką! – podkreśliła córka wojskowego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę