Sceny rodem ze spotkań partii komunistycznej w PRL rozegrały się na mityngu premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Piekar Śląskich, które odbyło się w środę 25 września. Obecni na spotkaniu wyborczym, wśród których królowali działacze Prawa i Sprawiedliwości, przed przyjazdem szefa rządu ćwiczyli jego „entuzjastyczne” i „spontaniczne” przywitanie. Film z nagraniem trafił do sieci i od razu stał się przebojem internetu.

Na nagraniu widać, jak osoba, mająca prowadzić spotkanie z premierem – „jedynką” na liście PiS w Katowicach – instruuje zebranych, że gdy Morawiecki się zjawi, mają z zachwytu dla niego z zapałem skandować jego imię.

– Zacznijmy od takiego przywitania specjalnie przygotowanego dla pana premiera. Gdybyśmy mogli skandować głośno: „Ma-te-usz, Ma-te-usz, Ma-te-usz!” – proponuje przez mikrofon mężczyzna.

Próba jednak nie kończy się pomyślnie, gdyż wiele osób nie skanduje imienia premiera. Konferansjer zachęca więc: – Szanowni państwo, głośniej, głośniej, w ten sposób nie przywitamy tutaj pana premiera!!! To nie będzie przywitanie dla mnie, tylko dla pana premiera Mateusza Morawieckiego! Także głośniej, głośniej moi drodzy! – apeluje.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat