Cyberpunk 2077

Dziś światowa premiera Cyberpunk 2077. Akcja gry polskiego studia CD Projekt RED jest osadzona w amerykańskim mieście przyszłości Night City i prezentuje historię najemnika o imieniu V. CD Projekt RED to polskie studio znane na całym świecie z serii gier o „Wiedźminie”, inspirowanych książkami Andrzeja Sapkowskiego.

Inspiracją dla Cyberpunk 2077 była amerykańska gra fabularna „Cyberpunk 2020” Mike’a Pondsmitha z lat 90-tych. Autorzy polskiej gry prezentują swoją wizję świata przyszłości rządzonego przez światowe korporacje, zamieszkanego w dużej mierze przez ludzi cyborgi. Całość podlana jest sosem fantastyki naukowej.

Jedną z pierwszoplanowych postaci gry Johnny’ego Silverhanda zagrał aktor Keanu Reeves, którego sylwetka zaimplementowana została do wirtualnego świata Night City.

Cyberpunk 2077 — Za kulisami: Keanu Reeves:

Gra Cyberpunk 2077 oferuje tzw. otwarty świat, a jej fabuła ma charakter nieliniowy, czyli zarówno przebieg jak i zakończenie zależy od decyzji podjętych przez gracza.

Historia powstania gry jest długa, albowiem już w 2012 r. CD Projekt RED rozpoczął pierwsze prace koncepcyjne nad nią, a w projekt zaangażowano zespół, który standardowo liczył ponad 400 osób, rozszerzany przy niektórych etapach produkcyjnych do ok. 700. Co do budżetu produkcji, oficjalnych informacji na temat kosztów nie ma, jednakże analitycy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska oszacowali całkowity budżet (a więc obejmujący nie tylko bezpośredni koszt produkcji, ale także wydatki marketingowe itp.) na przeszło miliard zł.

Nasz kraj jest liczącym się w świecie producentem gier, w którym funkcjonuje ponad 440 firm producenckich zatrudniających około 10 tys. osób. Jak wynika z raportu „The game industry of Poland” opracowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w zeszłym roku dochody ze sprzedaży gier rodzimej produkcji wyniosły ponad 2,1 mld zł. 40 spółek z branży gamingowej notowanych jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, których kapitalizacja w lipcu tego roku wyniosła 11,7 mld zł. Pod względem ilości spółek na giełdzie Polska zajmuje drugie miejsce na świecie, wyprzedza nas pod tym względem tylko Japonia i giełda w Tokio.

Oficjalny Zwiastun Premierowy:

» Tutaj kupisz grę Cyberpunk 2077 w najlepszej cenie!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę