Znad Atlantyku w kierunku Rosji przez Skandynawię przemieszcza się niż Bennett. Aktualnie znajduje się nad Polską IMGW wydało ostrzeżenie przed huraganowymi wiatrami.

Silna wichura przeszła nad Polską już w poniedziałek. Najsilniej dała się we znaki w woj. pomorskim. Strażacy odebrali kilkaset zgłoszeń. Niebezpiecznie było też na drodze krajowej nr 22. TVN24 poinformowało, że kierowca Tira jechał z olbrzymią gałęzią na przyczepie. Nie wiedział o tym. Najprawdopodobniej konar w wyniku wiatru oderwał się od drzewa. Silny wiatr przeszedł też nad Warmią i Mazurami. W jego skutek ucierpiały dwie kobiety – zostały uderzone przez spadający konar.

Dzisiaj nadal będzie bardzo silnie wiało. Dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia. Do nawet 110 km/h mogą sięgać porywy wiatru. Na Bałtyku przewidywany jest sztorm do 9 – 10 Bft. W Tatrach, Sudetach, Beskidach przewiduje się porywy wiatru do 80-90 km/h. Drugi stopień zagrożenia oznacza wystąpienie zjawisk, które powodują duże straty materialne, a także zagrożenie dla zdrowia i życia. W środę około południa wiatr ma osiągnąć najwyższą prędkość.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę