Nagranie, które zamieszczamy za wędkarzami może przerazić każdego. Można w nim zobaczyć jak w Bieruniu potok czarnej jak smoła wody wlewa się prosto do Wisły. – Tak się niszczy polskie rzeki – czytamy w komentarzu autora nagrania. Z kolei firma, która wylała wodę do rzeki uspokaja, że niepokój budzić może tylko kolor, bo w rzeczywistości nie ma w niej substancji szkodliwych.

Wideo wykonane przez wędkarza, który wybrał się na ryby rzeczywiście robi wrażenie. Pokazuje ono jak dużo musi być zanieczyszczeń usuwanych przez przedsiębiorstwo, skoro woda momentalnie robi się czarna i to na całej szerokości rzeki.

– Tak się niszczy polskie rzeki – Wisła – Bieruń – woda z KWK Piast – tragedia. Służby nie reagują to może PZW by się zainteresowało? – napisał wędkarz na Facebooku..

https://www.facebook.com/ml.baits.7/videos/452578062251760/

Jak informuje serwis gazeta.pl o sprawie została powiadomiona policja. Zgłoszenie do Straży Miejskiej dotarło po godz. 11. Przedstawiciel z Bieruńskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej także pojawił się na miejscu zdarzenia.

Jak mówi osoba oddelegowana przez tę firmę z Bierunia, „czarna” woda była wypompowana ze zbiornika napełnionego czystą wodą. Nie jest więc zanieczyszczona i nie jest zagrożeniem dla środowiska. Przedstawiciel przedsiębiorstwa dodaje, że obawy budzić może jedynie jej brunatne zabarwienie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę