Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki wystąpił w środę w programie Jacka Nizinkiewicza „Rzecz o polityce”. Rozmowa dotyczyła m.in. afery „Air Kuchciński”, dotyczącej lotów marszałka Sejmu z członkami rodziny rządowym samolotem z Warszawy do Rzeszowa. Czarnecki uznał, że Kuchciński pokazał tu swoją uczciwość.

– Marszałek Kuchciński jest człowiekiem uczciwym i wiarygodnym (…). Potrafił zachować się w tej sytuacji – stwierdził Czarnecki, odnosząc się do ujawnienia przez Kuchcińskiego liczby lotów z Warszawy do Rzeszowa. W rzeczywistości marszałek Sejmu ugiął się tu pod naciskiem mediów i opozycji. Wcześniej twierdził bowiem, że lotów było 6, a nie 23. Zmienił zdanie dopiero po tym, jak światło dzienne ujrzały dokumenty na ten temat.

Polityk PiS powiedział również, że „Prawo i Sprawiedliwość potrafi wyciągnąć wnioski z tej sytuacji, która miała miejsce”. – Pan prezes dosyć jednoznacznie w tej sprawie zabrał stanowisko – zauważył Czarnecki. Przy okazji obwinił PO i PSL, że – w odróżnieniu od PiS – w czasie swoich rządów nie chciały uregulować tej sprawy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat