Czarnecki: Marszałek Grodzki to pożyteczny idiota Rosji

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki na antenie Telewizji Republika skomentował działalność marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego. Nazwał go „pożytecznym idiotą”, który „uwiarygadnia politykę rosyjską”. Zarzucił również marszałkowi łamanie konstytucji i działanie na szkodę Polski.

Czarnecki, odnosząc się do grudniowego spotkania Grodzkiego w Senacie z ambasadorem Rosji, stwierdził, że „wcześniej pan marszałek Grodzki spotkał się z ambasadorem Kuby, więc to nie tylko że z Rosją, ale także z Kubą”.

Czytaj także:  Dziwisz: Wszyscy chcą wmówić, że jest to moja wina
 

– Rodak pana ambasadora Włodzimierz Iljicz Uljanow „Lenin” pisał o „pożytecznych idiotach” i takim pożytecznym idiotą jest marszałek Grodzki, który uwiarygadnia politykę rosyjską – powiedział Czarnecki.

Europoseł PiS oskarżył również marszałka Senatu, że składając wizytę w Brukseli, „ociera się o łamanie Konstytucji”. – Kiedyś mówiono, że pierwszy sekretarz partii komunistycznej PZPR to taki zegarmistrz, który jeździ po wskazówki do Moskwy, dzisiaj takim zegarmistrzem jeżdżącym po wskazówki do Brukseli jest być może trzecia osoba w państwie, pan marszałek Grodzki – stwierdził eurodeputowany partii Kaczyńskiego.

Czytaj także:  Szydło: W Polsce praworządność ma się doskonale

Czarnecki zarzucił też marszałkowi Senatu, że jego wyjazd do Brukseli może spowodować obcięcie unijnych funduszy dla Polski. – Jego działalność może mieć zgubne skutki nie tylko w wymiarze moralno-politycznym, ale w wymiarze finansowym – podsumował.

   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS