Europoseł PiS Ryszard Czarnecki w rozmowie z Magdaleną Ogórek w Radiu Opole wypowiedział się na temat majowych wyborów prezydenckich. Jego zdaniem najlepszym z możliwych kandydatów jest Andrzej Duda, który gwarantuje mocną pozycję Polski za granicą. Obecna głowa państwa jest również najlepiej przygotowany do tej funkcji.

– W moim przekonaniu, ponieważ prezydent Rzeczypospolitej przede wszystkim reprezentuje Polskę za granicą, więc proszę państwa, abyśmy patrzyli na kandydatów pod kątem tego, czy znają języki obce, jak się potrafią zachować, czy orientują się w tym świecie międzynarodowym, czy będą potrafić się w nim znaleźć, bo bez tego to nie ma sensu – oświadczył polityk PiS.

Czarnecki zauważył, że Duda to „nie tylko doktor prawa, ale przede wszystkim człowiek, który przez prawie 5 lat sprawował funkcję głowy państwa polskiego w sposób bardzo odpowiedzialny”. –To on w dużym stopniu przyczynił się do zacieśnienia relacji polsko-amerykańskich – zauważył. Atutem ma być również to, że ma „piękną i bardzo taką reprezentacyjną first lady”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat