Chociaż kampania wyborcza do samorządów jeszcze się oficjalnie nie rozpoczęła, to kandydaci ubiegający się o prezydenturę stolicy już się zaczęli na dobre okładać. Patryk Jaki, faworyt Zjednoczonej Prawicy w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy, w sobotę zamieścił na Twitterze spot, w którym zarzuca popieranemu przez PO i Nowoczesną Rafałowi Trzaskowskiemu, że ten dzieli mieszkańców stolicy na lepszych i gorszych.

Patryka Jakiego wyprowadziło z równowagi to, że po ogłoszeniu w czwartek jego kandydatury Rafał Trzaskowski w zamieszczonym na portalach społecznościowych filmie zwrócił się do niego: – Witam w Warszawie, panie Patryku.

„Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia, skąd pochodzisz. Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich. Prezydent Warszawy nie może nikogo wykluczać. Chcemy wolnej i przyjaznej dla wszystkich stolicy”, napisał Jaki w sobotę na Twitterze w odpowiedzi na słowa Trzaskowskiego. Kandydat Zjednoczonej Prawicy swój wpis zakończył hasztagiem #CzaskoskiPrzepros.

Patryk Jaki zamieścił też w internecie krótki spot, który rozpoczyna się słowami: „Kandydat Hanny Gronkiewicz-Waltz, Rafał Trzaskowski, wielokrotnie zasugerował, że tylko osoby, które urodziły się w stolicy są warszawiakami. Podzielił stołecznych mieszkańców na lepszych i gorszych”. W materiale filmowym na tle kolorowych widoków Warszawy pokazywane są czarno-białe zdjęcia Trzaskowskiego, co ma go dodatkowo postawić w negatywnym świetle.

„Warszawa to też ludzie, którzy przyjechali tu studiować, założyć rodziny, ciężko pracują na sukces, są pełnoprawnymi obywatelami miasta, współtworząc jego niepowtarzalny charakter; nie trzeba ich uczyć o problemach Warszawy, jakby na co dzień ich nie widzieli”, słyszymy w dalszej części spotu. Całość kończy się stwierdzeniem: „Nie ma znaczenia, skąd pochodzisz. Warszawa powinna być miastem dla wszystkich”.

https://twitter.com/PatrykJaki/status/990146397562339329


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę