#CzaskoskiPrzeproś. Patryk Jaki publikuje spot i zarzuca kandydatowi Platformy dzielenie warszawiaków na lepszych i gorszych! (WIDEO)

Chociaż kampania wyborcza do samorządów jeszcze się oficjalnie nie rozpoczęła, to kandydaci ubiegający się o prezydenturę stolicy już się zaczęli na dobre okładać. Patryk Jaki, faworyt Zjednoczonej Prawicy w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy, w sobotę zamieścił na Twitterze spot, w którym zarzuca popieranemu przez PO i Nowoczesną Rafałowi Trzaskowskiemu, że ten dzieli mieszkańców stolicy na lepszych i gorszych.

Patryka Jakiego wyprowadziło z równowagi to, że po ogłoszeniu w czwartek jego kandydatury Rafał Trzaskowski w zamieszczonym na portalach społecznościowych filmie zwrócił się do niego: – Witam w Warszawie, panie Patryku.

Czytaj także:  Zgorzelski: PSL zrywa pakt senacki. Winna jest Platforma Obywatelska

„Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia, skąd pochodzisz. Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich. Prezydent Warszawy nie może nikogo wykluczać. Chcemy wolnej i przyjaznej dla wszystkich stolicy”, napisał Jaki w sobotę na Twitterze w odpowiedzi na słowa Trzaskowskiego. Kandydat Zjednoczonej Prawicy swój wpis zakończył hasztagiem #CzaskoskiPrzepros.

Patryk Jaki zamieścił też w internecie krótki spot, który rozpoczyna się słowami: „Kandydat Hanny Gronkiewicz-Waltz, Rafał Trzaskowski, wielokrotnie zasugerował, że tylko osoby, które urodziły się w stolicy są warszawiakami. Podzielił stołecznych mieszkańców na lepszych i gorszych”. W materiale filmowym na tle kolorowych widoków Warszawy pokazywane są czarno-białe zdjęcia Trzaskowskiego, co ma go dodatkowo postawić w negatywnym świetle.

„Warszawa to też ludzie, którzy przyjechali tu studiować, założyć rodziny, ciężko pracują na sukces, są pełnoprawnymi obywatelami miasta, współtworząc jego niepowtarzalny charakter; nie trzeba ich uczyć o problemach Warszawy, jakby na co dzień ich nie widzieli”, słyszymy w dalszej części spotu. Całość kończy się stwierdzeniem: „Nie ma znaczenia, skąd pochodzisz. Warszawa powinna być miastem dla wszystkich”.

https://twitter.com/PatrykJaki/status/990146397562339329

Czytaj także:  Duda teraz też pokonałby Trzaskowskiego