Terroryści z Państwa Islamskiego nie składają broni. Bojownicy właśnie opublikowali w sieci plakat, na którym zamaskowany dżihadysta wjeżdża samochodem na Plac Świętego Piotra, na którym papież Franciszek właśnie odprawia mszę.

Na plakacie na siedzeniu obok kierowcy widoczny jest karabin i plecak. Całość opatrzono napisem „Czekajcie na świąteczną krew”.

To nie pierwsze zapowiedzi ataku terrorystycznego kierowane przez islamskich ekstremistów w stronę Watykanu. W sierpniu tego roku Państwo Islamskie opublikowało film, na którym terrorysta Abu Jindal patrząc prosto w kamerę groził papieżowi Franciszkowi: – Jesteś w Rzymie. Pamiętaj o tym. My też będziemy w Rzymie. Bóg tak chce.

Szef służb Stolicy Apostolskiej powiedział wtedy, że atak ISIS jest jedynie kwestią czasu, ale Watykan jest do niego przygotowany.

Obecne groźby islamskich terrorystów mogą być odwetem za porażki, jakie Państwo Islamskie ponosi ostatnio w Iraku i Syrii.

Czy ISIS faktycznie zaatakuje Watykan w Boże Narodzenie? Tego oczywiście nie wiadomo. Jednak według organizacji SITE Intelligence Group, monitorującej działalność terrorystów w Internecie, plakat zapowiadający atak na Watykan opublikowała grupa medialna Wafa Media Foundation, która jest powiązana z islamistami. Czyli są to rzeczywiście pogróżki ISIS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę