Pixabay.com

Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Mało kto wie, że wypicie jej przed snem może mieć znakomite zalety. Warto więc zaparzyć filiżankę i wypić na 30 minut przed udaniem się do łóżka.

W każdej herbacie znajduje się kwas taninowy, który wiąże się z żelazem i białkiem z produktów, które wcześniej spożywaliśmy. Okazuje się, że herbata wypita po posiłku obniża wchłanianie pierwszego z tych składników nawet o 90%.

Choć mogłoby się wydawać, że tuż przed snem najlepszym rozwiązaniem jest wypicie szklanki wody mineralnej, najlepsze właściwości będzie miała właśnie herbata. Dzięki niej zapewni dobre składniki naszemu organizmowi.

Jeśli chodzi o dokładne zalety herbaty wypitej przed snem, może ona mieć wpływ na obniżenie poziomu hormonów stresu, które prowadzą do uczucia głodu i odpowiadają za gromadzenie tłuszczu.

Wychodzi więc na to, że wypicie filiżanki kawy przed snem może w łatwy sposób pomóc w zgubieniu zbędnych kilogramów. Dodając do tego niezbędną dawkę ruchu w ciągu dnia, efekt z pewnością będzie zadowalający.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!