Telewizja Polska szykuje film dokumentalny „Człowiek zbuntowany” o działalności opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. O tym, że TVP pracuje nad takim dokumentem, opinia publiczna dowiedziała się za pośrednictwem wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Polityk PO ujawnił w środę po południu na Facebooku treść maila z zaproszeniem do udzielenia wypowiedzi, otrzymanego od współpracownicy Ewy Świecińskiej, reżyser filmu dokumentalnego o prezesie PiS.

„Film dokumentalny o działalności opozycyjnej lat 70. i 80. ukazujący postać Jarosława Kaczyńskiego i jego drogę do polityki. W archiwach Telewizji Polskiej znajdują się liczne materiały, dotyczące początków aktywności ówczesnych opozycjonistów, ukazujących ich dziabania antykomunistyczne, represje, jakich doznawali i codzienną walkę. Wydarzenia tamtych dni zostaną w filmie skonfrontowane z wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego „dziś” oraz innych ważnych opozycjonistów – świadków historii. Film, w zamyśle autora ma być zbudowany z anegdot, nie z suchych faktów. Przewidziane są zdjęcia dokumentalne i fabularyzowane, a prezentowana w filmie historia skończy się ok. 1990 roku”, czytamy w upublicznionym przez senatora PO tekście.

Bogdan Borusewicz oświadczył, że nie zaangażuje się w film i nie udzieli wypowiedzi. Jak wyjaśnił, „nie ma wiedzy na temat działalności opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego”. Wicemarszałek Senatu zaznaczył, że Jarosława Kaczyńskiego poznał dopiero w roku 1988, a wcześniej współpracował w Gdańsku z Lechem Kaczyńskim, bratem prezesa PiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę