Od czwartku do soboty na trasie Białystok – Warszawa – Inowrocław – Szczecin przejeżdżać będą kolumny wojskowe. Wszystko za sprawą szkolenia 12. Brygady Zmechanizowanej.

Szkolenie obejmujące tereny wschodniej części naszego kraju trwa od sześciu tygodni. W związku z tym, zorganizowano masowe przejazdy przez ważne odcinki autostrad, które potrwają od czwartku do soboty. Kilkadziesiąt kolumn, złożonych z od 10 do 20 pojazdów będzie przemieszczało się głównie w nocy i nad ranem, a ich trasa obejmie drogi ekspresowe S3 i S8, autostrady A1, A2 i A6 oraz drogi krajowe nr 10, 22, 25 i 62.

Wraz z tym wydano apele do kierowców, którzy planują przejazdy tymi odcinkami, aby nie starali się wjeżdżać między pojazdy tworzące kolumny. Żołnierze wskazują, że jeśli nadarzy się okazja, należy zastosować manewr wyprzedzania. W przeciwnym razie wskazywana jest cierpliwość.

Wojskowi, którzy będą brali udział w szkoleniu 12. Brygady Zmechanizowanej argumentują to tylko i wyłącznie kwestiami bezpieczeństwa. Przy ewentualnym natłoku innych pojazdów, próbujących wjechać między kolumny czołgów i innych ciężkich maszyn, bardzo łatwo może dojść do tragicznego wypadku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę