W niektórych rejonach, jak np. w Amazonii, jest tak mało księży, że w parafii są zaledwie raz na kilka tygodni. Papież, szukając sposobów na to, jak zachęcić mężczyzn do niesienia Słowa Bożego, zdecydował w sprawie celibatu – jednej z najbardziej spornych kwestii w kościele.

Papież Franciszek uznawany jest za najbardziej postępowego z dotychczasowych przywódców kościoła katolickiego. Choć części konserwatywnej często jego słowa i działania się nie podobają, papież robi swoje. Teraz zdecydował o celibacie – planuje jego częściowe zniesienie! Do dokumentu z obrad Synodu Biskupów z października 2019 roku, który miałby to potwierdzać, dotarli włoscy dziennikarze.

Papież Franciszek zdecydował, że w Amazonii, gdzie liczba księży jest tragicznie mała, żonaci mężczyźni będą mogli wstąpić na drogę kapłaństwa. – Celibat jest godny pochwały, ale nie wynika z samej natury kapłaństwa – twierdzi papież. Żonaci będą mogli więc nieść słowo Boże i posługiwać w kościele. To zdecydowanie przełom. Czy celibat całkowicie zostanie zniesiony w kościele, jak na razie nie wiadomo.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna