REKLAMA

Fot. Kancelaria Sejmu/Facebook.com/KancelariaSejmu

Aż 38,5 proc. Polaków uważa, że po wyjściu z rządu Porozumienia parlament „nie dotrwa do końca kadencji w 2023 roku. Przeciwnego zdania jest 28,6 proc. badanych, a 32,9 proc. nie ma zdania na ten temat. Takie wyniki przyniósł opublikowany w niedzielę sondaż SW Research dla rp.pl.

REKLAMA

Serwis rp.pl przypomina, że Porozumienie formalnie opuściło rząd 11 sierpnia, po tym, jak 10 sierpnia premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o dymisję wicepremiera Jarosława Gowina.

Badanie zostało zrealizowane przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 17-18 sierpnia 2021 roku.

REKLAMA

W sondażu wzięła udział grupa 800 internautów powyżej 18. roku życia, którzy zostali dobrani w sposób losowo-kwotowy. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

REKLAMA