Fot. Kancelaria Sejmu/Facebook.com/KancelariaSejmu

Aż 38,5 proc. Polaków uważa, że po wyjściu z rządu Porozumienia parlament „nie dotrwa do końca kadencji w 2023 roku. Przeciwnego zdania jest 28,6 proc. badanych, a 32,9 proc. nie ma zdania na ten temat. Takie wyniki przyniósł opublikowany w niedzielę sondaż SW Research dla rp.pl.

Serwis rp.pl przypomina, że Porozumienie formalnie opuściło rząd 11 sierpnia, po tym, jak 10 sierpnia premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o dymisję wicepremiera Jarosława Gowina.

Badanie zostało zrealizowane przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 17-18 sierpnia 2021 roku.

W sondażu wzięła udział grupa 800 internautów powyżej 18. roku życia, którzy zostali dobrani w sposób losowo-kwotowy. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę