„Czy Gdańsk chce do Niemiec?”. Aleksandra Dulkiewicz pozywa tygodnik „Sieci” za okładkę!

– Jeden z tygodników, który opublikował kłamliwy materiał na temat gdańszczanek i gdańszczan, który mija się wielokrotnie z prawdą, który podważa nasze przywiązanie do polskości, a który czerpie najwięcej korzyści ze spółek skarbu państwa, w ostatnich 5 latach to jest kilkadziesiąt milionów złotych. Dzisiaj miasto Gdańsk występuje na drogę prawną. W pierwszy etapie będziemy żądać sprostowania oczywistych nieprawd – zapowiedziała w piątek podczas konferencji prasowej na Westerplatte Aleksandra Dulkiewicz.

Czytaj także:  Resort zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach

Prezydent Gdańska nawiązała w ten sposób do na ostatniego wydania „Sieci”, na którego okładce znalazły się twarze Aleksandry Dulkiewicz, zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza oraz byłego premiera Donalda Tuska, które zostały wkomponowane w zdjęcia przedwojennego Gdańska z m.in. flagami ze swastykami.

Czytaj także:  Budka: Składamy wniosek o wotum nieufności dla ministra Ziobry

„Czy Gdańsk chce do Niemiec?”, głosi napis na okładce tygodnika . Pod nim znalazł się podtytuł: „Wstrząsający reportaż: Dlaczego opozycja kultywuje tradycję Wolnego Miasta Gdańska, w którym Polacy byli prześladowani, szalał antysemityzm i rósł nazizm? Dlaczego mało tam troski o polskość?”.

Przedmiotem pozwu skierowanego do sądu przez Aleksandrę Dulkiewicz jest zarówno okładka tygodnika, jak i treść znajdującego się wewnątrz numeru artykułu „Wojna Gdańska z Polską”, w którym mowa jest o o „kulcie Wolnego Miasta Gdańsk”.

Czytaj także:  Zostawił psa w lesie! Bernardyn wciąż czeka na właściciela

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.