W ostatnich tygodniach coraz częściej mówi się o zdrowotnych problemach prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Wirtualna Polska postanowiła sprawdzić, co sądzą Polacy na temat dyspozycji fizycznej i związanej z tym dalszej aktywności politycznej prezesa.

Jarosław Kaczyński coraz częściej niedomaga. Ostatnio obiegły media zdjęcia polityka, który z trudnością się porusza, wspomagając się kulami ortopedycznymi. Powodem są kłopoty z kolanem. Tylko i aż, ponieważ z powodu choroby Jarosław Kaczyński coraz częściej jest nieobecny na spotkaniach politycznych. W tej chwili przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. Beata Mazurek, rzecznik poinformowała: – O tym, jak długo tam będzie, decydują lekarze.

Z przeprowadzonego sondażu wynika, że większość Polaków negatywnie ocenia dyspozycję Jarosława Kaczyńskiego. Odpowiedzi „zdecydowanie jest chory” i „raczej jest chory” wybrało 46 proc. badanych, a jedynie 18 proc. badanych stwierdziło, że jest on zdrowy.

Czy kłopoty ze zdrowiem według badanych powinny skłonić Kaczyńskiego do wyłączenia się z polityki? Otóż 56 proc. ankietowanych osób stwierdziło, że powinien tak uczynić, z czego 38 proc. osób wybrało odpowiedź „zdecydowanie powinien wycofać się z polityki”, a 18 proc. „raczej powinien”.

Zdania były najbardziej podzielone w kwestii skutków, jakie wywołałoby odejście z polityki prezesa PiS dla jego partii. Według 32 proc. badanych zaszkodziłoby to Prawu i Sprawiedliwości, natomiast 34 proc. ankietowanych stwierdziło, że byłoby to korzystne dla partii.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!