Zdj. ilustr./Pixabay.com

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl wynika, że większość ankietowanych popiera politykę rządu Mateusza Morawieckiego i PiS w kwestii repolonizacji mediów.

Według  35 proc. respondentów ośrodka „wszystkie media w Polsce powinny należeć do polskich właścicieli”. 17 proc. uznało, że polska własność powinna obejmować „więcej niż połowię mediów”, zaś 29 proc. badanych uważało, że powinna być to „co najmniej połowa” z nich.

Z kolei 9 proc. uczestników badania wybrało w ankiecie opcję, zgodnie z którą mediów z wyłączną polską własnością powinno być mniej niż połowa, natomiast dla 10 proc. „żadne media w Polsce nie powinny należeć do polskich właścicieli”.

Ankietowani zostali również spytani przez Social Changes, czy własność mediów wpływa na charakter przekazywanych za ich pośrednictwem informacji. Zdaniem 76 proc. badanych kwestia własności ma tu bardzo duże znaczenie.

Pracownia Social Changes przeprowadziła sondaż w dniach od 1 do 5 stycznia metodą CAWI na panelu internetowym. Badaniem objęto ogólnopolską i reprezentatywną próbę 1090 osób.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat