Fot. flickr.com/Piotr Drabik, CC BY 2.0

Instytut Badań Pollster w sondażu przeprowadzonym na zlecenie dziennika „Super Express” spytał respondentów, czy ojciec Tadeusz Rydzyk powinien zostać usunięty przez hierarchów z szeregów Kościoła.

Odpowiedź osób, które wzięły udział w badaniu, była jednoznaczna. 74 proc. z nich odpowiedziało, że „tak”. Przeciwne zdanie wyraziło 10 proc. ankietowanych, zaś opinii w tej sprawie nie miało 16 proc. osób.

Zdaniem politologa prof. Kazimierza Kika, który skomentował dla „SE” rezultat sondażu, jego wyniki dowodzą, że Polacy nie akceptują – jak się wyraził – zbyt ostentacyjnego działania o. Rydzyka i jego powiązań z polityką. – W oczach Polaków jest też on osobą, która dzięki temu czerpie korzyści – oświadczył prof. Kik.

Instytut Badań Pollster przeprowadził swój sondaż 12 grudnia br., a więc już po wystąpieniu o. Rydzyka w czasie uroczystości 29. urodzin Radia Maryja. Redemptorysta – co spotkało się z oburzeniem wśród hierarchów Kościoła oraz polityków – bronił pedofilii wśród księży i dokonywanych przez nich przestępstw seksualnych. Sondażem objęto reprezentatywną grupę 1067 dorosłych Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę