Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w niedzielę spot pt. „Czyj interes reprezentuje Platforma Obywatelska?”. Partia rządząca w nowym klipie krytykuje PO, że mimo krytyki niektórych przepisów dyrektywy o prawie autorskim, tzw. ACTA2, poparła ją w głosowaniu w Parlamencie Europejskim. PiS w materiale ocenia, że tym samym, Platforma „oblała test wiarygodności” i pyta, czyj interes reprezentuje.

W nagraniu przypomniano, że PO w marcu obiecywała, iż nie zgodzi się na niektóre zapisy dyrektywy unijnej dotyczącej praw autorskich. PiS wskazuje, że chodzi o art. 13 i o „automatyczne filtrowanie treści” w internecie.

W swym materiale filmowym PiS wskazuje Danutę Huebner, Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz, Barbarę Kudrycką, Julię Piterę, Bogdana Zdrojewskiego i Tadeusza Zwiefkę jako tych eurodeputowanych, którzy poparli wprowadzenie unijnej dyrektywy. W spocie pokazano też fragmenty nagrań telewizyjnych.

– Cieszę się, że ta dyrektywa została przez Parlament Europejski przyjęta – mówi na jednym z nich eurodeputowany Tadeusz Zwiefka.

W nagraniu oceniono, że „Platforma Obywatelska oblała test wiarygodności”. Pojawia się też sugestia, że wraz z wprowadzeniem dyrektywy wolność słowa zostanie zagrożona cenzurą.

W spocie wyświetlona jest informacja, że „Niemcy poparły Acta 2 za zgodę Francji na Nord Stream 2”. Nagranie kończą pytania: „Polityczny interes?” i „Czyj interes reprezentuje Platforma Obywatelska?”, prezentowane na tle zapisu filmowego z z wizyty byłej premier Ewy Kopacz w Niemczech, na którym szefowa polskiego rządu idzie razem z Angelą Merkel. Niemiecka kanclerz, biorąc pod ramię Kopacz, daje do zrozumienia, że polska premier pomyliła kierunek, cofa ją i pokazuje, dokąd iść.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę