Czy Polacy popierają rząd w kwestii degradacji Jaruzelskiego i Kiszczaka?

Jak poinformował wczoraj rzecznik prezydenta, w tym tygodniu Andrzej Duda podpisze tzw. ustawę degradacyjną, która ma zaowocować pośmiertną degradacją PRL-owskich generałów czy członków WRON. Czy polskie społeczeństwo popiera takie działania?

   

Historycy i prawnicy sprzeciwiają się degradacjom, przypominając, że odbieranie stopni po śmierci nie było stosowane w innych krajach. Pomysł PiS, aby zdegradować PRL-owskich generałów paradoksalnie wzmocnił pozycję SLD, wokół którego organizuje się środowisko przeciwników ustawy degradacyjnej. Wzmacnia się lewicowy elektorat, pojawiają się istotne twarze w polityce, które mogą okazać się nową siłą polskiej lewicy. Wśród nich znajduje się córka Wojciecha Jaruzelskiego, Monika, która zapowiada start w najbliższych wyborach.

O opinię w sprawie kontrowersyjnej ustawy spytała społeczeństwo „Rzeczpospolita”. Sondaż wykazał, że ledwie co trzeci badany Polak popiera odbieranie stopni oficerom z czasów PRL. Natomiast przeciwko takim rozwiązaniom jest ponad połowa ankietowanych (55,8 proc.)

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News