rosja ukraina
fot. Hargi23 | Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Generał Waldemar Skrzypczak w rozmowie z Wirtualną Polską został zapytany, czy Polska może czuć się bezpiecznie w obliczu narastającego napięcia na Ukrainie.

– Putin wie o tym, że jesteśmy państwem dobrze wyposażonym, przygotowanym do obrony, zdeterminowanym i zabezpieczonym przez NATO. Nie będzie próbował czegokolwiek z nami zaczynać, bo skończyłoby się to dla niego katastrofą – powiedział generał. Skrzypczak dodał, że Polska będzie odgrywała zupełnie inną rolę w tym kryzysie.

– Będą to wyzwania, które zobligują nasze służby do zaangażowania się w proces zabezpieczenia i ewakuacji ludzi, którzy będą uciekać przed wojną przez Polskę i dalej na zachód – mówił były dowódca Sił Zbrojnych.

Fala uchodźców z Ukrainy to dla Polski poważne zagrożenie. Czy nasz kraj jest na to przygotowany? Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker powiedział w środę, że „mamy gotowe scenariusze na dość dużą grupę ewentualnych uchodźców z Ukrainy”. – Przygotowaliśmy szczegółowy plan w sytuacji, gdyby konieczne przyjęcie przez Polskę osób napływających z terytorium Ukrainy – oświadczył Szefernaker.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę