Fot. Pixabay.com/Public Domain

Większość Polaków popiera budowę w naszym kraju elektrowni atomowych. Wynika to z sondażu przeprowadzonego w dniach 21–24 maja na grupie 1088 dorosłych osób przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl

Ankietowani przez ośrodek musieli odpowiedzieć na pytanie: „Czy popiera Pani/Pan budowę elektrowni atomowych w Polsce w związku z coraz wyższymi opłatami związanymi z produkcją energii elektrycznej z węgla?”.

Twierdząco odpowiedziało 51 proc. uczestników badania, z czego 22 proc. zaznaczyło opcję „zdecydowanie tak”, zaś 29 proc. – „raczej tak”.

Pomysłu wybudowania w Polsce elektrowni jądrowych nie poparło jednak aż 30 proc. respondentów. 15 proc. z nich odpowiedziało, że „zdecydowanie nie”,  a drugie 15 proc. – „raczej nie”. Zdania w tej kwestii nie wyraziło 19 proc. uczestników sondażu.

Ciekawie wygląda rozkład opinii o wybudowaniu elektrowni  w odniesieniu do wyborców poszczególnych partii politycznych. Ideę tę poparło 58  proc. wyborców PiS, zaś 28 proc. sprzeciwiło się takiej inwestycji.

Z kolei wśród zwolenników Koalicji Obywatelskiej  65 proc. zaznaczyło opcję „tak”, a  21 proc. „nie”. Także większość zwolenników Polski 2050 Szymona Hołowni opowiedziało się za powstaniem w Polsce elektrowni jądrowych (58 proc. „za” przy 30 proc. „przeciw”).


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę