Czy „taśmy Kaczyńskiego” pogrążą PiS? Są wyniki sondażu!

Na zlecenie serwisu rp.pl w dniach 5–6 lutego został przeprowadzony sondaż, w którym zapytano Polaków, czy „taśmy Kaczyńskiego” zaszkodzą partii rządzącej. Z badania SW Research wynika, że aż 43 proc., czyli największa grupa respondentów, uważa, że materiały publikowane przez „Gazetę Wyborczą”, dotyczące budowy dwóch wieżowców w centrum stolicy przez spółkę Srebrna, osłabią PiS. Mniejszy, ale też pokaźny odsetek badanych, wynoszący 33 proc., jest przeciwnego zdania. Opinii na ten temat nie ma blisko co czwarty respondent.

Czytaj także:  Poseł Czarnek z PiS: Małżonkowie, którzy razem się modlą, nie rozwodzą się

– Częściej na osłabienie Prawa i Sprawiedliwości w efekcie tej sprawy wskazują kobiety (43 proc.), badani do 24 lat (51 proc.), ankietowani o dochodzie netto powyżej 5000 zł (49 proc.) oraz badani z miast od 20 do 99 tys. mieszkańców (48 proc.) – wyjaśnia Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

W ocenie prof. Jacka Knopka z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu, „taśmy Kaczyńskiego” zaważą na popularności PiS, ale nie będzie to też jakieś spektakularne tąpnięcie. – Moim zdaniem zaufanie do partii rządzącej straci niewielka – kilkuprocentowa – grupa wyborców, która świadomie przekona się, że „działania finansowe” prowadzone przez PiS nie różnią się w sposób znaczący od tych, które prowadziły poprzednie formacje sprawujące władzę w kraju – stwierdza prof. Knopek w rozmowie z serwisem rp.pl.

Czytaj także:  Salmonella w mięsie z indyka!

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.