Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl wynika, że większość Polaków uważa, że wyjście naszego kraju z Unii Europejskiej byłoby równoznaczne z pogorszeniem się sytuacji Polski i jej mieszkańców.

O tym, że sytuacja Polski – po ewentualnym polexicie – zmieniłaby się na gorsze przekonanych było 71 proc. respondentów ośrodka. Zdaniem 15 proc. opuszczenie przez Polskę struktur UE wyszłoby państwu na dobre, natomiast według 14 proc. nic by się nie zmieniło.

Interesująco wygląda rozkład opinii wśród elektoratów PiS i Koalicji Obywatelskiej.

52 proc. zwolenników partii Jarosława Kaczyńskiego wyraziło przekonanie, że polexit byłby dla naszego kraju niekorzystny. Z kolei dla 22 proc. taki krok oznaczałby poprawę pozycji Polski, zaś dla 26 proc. ankietowanych przez Social Changes nie nastąpiłyby żadne zmiany.

W przypadku partii Borysa Budki aż 90 proc. osób głosujących na PO i KO uznało, że wyjście Polski z Unii Europejskiej byłoby niekorzystne. Przeciwną opinię wyraziło 5 proc. badanych, zaś dla kolejnych 5 proc. nic by się nie zmieniło.

Pracownia Social Changes przeprowadziła swoje badanie od 12 do 15 marca 2021 roku metodą CAWI na reprezentatywnej grupie 1078 osób.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat