Zielone Świątki, czyli święto kościelne Zesłania Ducha Świętego, to wydarzenie ruchome. Jego drugi dzień przypada w tym roku 21 maja. Czy w przyszłości będzie dniem wolnym od pracy?

Senatorowie nie odrzucili petycji, która zakłada ustanowienie dniem wolnym poniedziałek Zielonych Świątek. Część senatorów z Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji popiera koncepcję kolejnego dnia wolnego od pracy.

Zbigniew Cichoń z PiS uważa, że jest to inicjatywa, która zasługuje na poparcie. Z kolei szef komisji senackiej Robert Mamątow z PiS podchodzi sceptycznie do tego pomysłu: – Wprowadziliśmy już wolne niedziele od handlu. Prawdopodobnie nas na to nie stać. Jeszcze okaże się, że w maju będziemy pracować tylko pół miesiąca.

Senat po przeprowadzonej debacie postanowił, że zwróci się z prośba o opinię do Episkopatu oraz do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Czy Polacy oczekują wprowadzenia wolnego dnia z okazji Zielonych Światków? O wiele bardziej pragnęliby, aby to Wigilia Bożego Narodzenia była dniem, w którym nie muszą iść do pracy, na co wskazują niedawne sondaże przeprowadzone przez IBRiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę