Były europoseł PO Adam Szejnfeld, który  w październikowych wyborach zdobył mandat senatora, wstawił się za byłą premier Beatą Szydło. „Dajcie jej spokój, mówię absolutnie poważnie”, napisał na Twitterze polityk.

Szejnfeld zareagował w ten sposób na wysyp złośliwych komentarzy w sieci dotyczących zdjęcia byłej premier podróżującej autobusem. Internautom nie spodobało się, że Szydło patrzy przez okno.

„Tak podróżuje Premier kraju. Odwrócona od wszystkich. Trudno spojrzeć ludziom w oczy”, napisała w mediach społecznościowych osoba, która opublikowała na Twitterze zdjęcie byłej szefowej rządu. „Jeśli się nie zna ani słowa w obcym języku, to lepiej stać twarzą do okna. To zdjęcie przypomina mi zarzuty o uchodźcach, którzy nie asymilują się z lokalnym społeczeństwem”, skomentował inny internauta.

Beatę Szydło nieoczekiwanie wziął w obronę polityk Platformy Obywatelskiej. W ocenie Adama Szejnfelda poza Polską była premier może poczuć się swobodnie i „choć przez chwilę normalnie”.

„Dajcie spokój. Wreszcie poza swoim miasteczkiem, poza Al. Ujazdowskimi, poza Nowogrodzką, poza Wiejską, poza Warszawą, poza Polską…, może poczuć się anonimowo, może poczuć się swobodnie, prywatnie, choć przez chwilę normalnie. Dajcie jej spokój! Mówię absolutnie poważnie”, napisał na Twitterze Szejnfeld, komentując inne krążące w sieci zdjęcie Beaty Szydło, przedstawiające byłą premier, gdy zwiedza Brukselę.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę