Kasztany
YouTube | Village Woman

Kasztany nieodłącznie kojarzą nam się z jesienią. To właśnie o tej porze roku dzieci ochoczo zbierają te dary natury, a następnie w domu przygotowują z nich kasztanowe ludziki. Wcześniej wspominaliśmy już, że z kasztanów można przygotować między innymi płyn do prania. Zobacz w czym jeszcze mogą Ci pomóc! Będziesz zaskoczony!

Kasztany pomogą Ci zwalczyć nieproszonych gości!

Jesień to także czas, kiedy do naszych domów nieustannie pchają się nieproszeni goście, czyli gryzonie oraz owady i pajęczaki. Jak się okazuje, kasztany skutecznie mogą pomóc nam w odstraszaniu pająków!

Koniecznie wypróbuj ten sposób!

Wystarczy, że podczas jesiennego spaceru nazbieramy dość sporą ilość kasztanów. Następnie warto rozłożyć je w miejscach, w których pająki mogą prześlizgnąć się do naszego mieszkania. Kasztany powinny zatem zawitać na naszych parapetach czy też w pobliżu balkonu. Co więcej, aby sposób ten był jeszcze bardziej skuteczny, warto delikatnie naciąć skorupki kasztanów co spowoduje, że będą one wydzielać jeszcze więcej aromatu, który jest nieakceptowalny przez pająki i skutecznie je odstrasza.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!