REKLAMA

TVP zorganizuje debatę przedwyborczą
fot. Platforma Obywatelska RP | CC BY-SA 2.0 DEED

W poniedziałek, 9 października, w Telewizji Polskiej odbędzie się wyczekiwana debata wyborcza. Poznaliśmy już wszystkie osoby, które będą reprezentować w niej poszczególne partie. Kto pojawi się w TVP za kilka dni, aby powalczyć o głosy wyborców na ostatniej prostej kampanii. Poniżej przedstawiamy listę nazwisk.

REKLAMA

Debaty pomiędzy przedstawicielami poszczególnych partii politycznych są organizowane już od kilku tygodni. Całą serię dyskusji zorganizowała m.in. telewizja TVN, a także inne, pomniejsze media. Z organizacją swojej debaty najdłużej zwlekała Telewizja Polska. TVP ma jednak ustawowy obowiązek zorganizowania takiego wydarzenia i tak też się stanie. Kilka dni temu pojawił się komunikat, że debata wyborcza Telewizji Polskiej odbędzie się w poniedziałek, 9 października.

Jak podaje „Fakt” – debatę poprowadzą Michał Rachoń i Anna Bogusiewicz. Emisja rozpocznie się dokładnie o godzinie 18:30 na kanałach TVP1, TVP Info oraz TVP Polonia.

REKLAMA

Znany jest już także cały skład uczestników debaty. Dziś dowiedzieliśmy się, kto będzie reprezentował Lewicę, więc wiadome są już wszystkie nazwiska.

Debata w TVP już w poniedziałek o 18:30. Znamy reprezentantów poszczególnych partii

Bezpartyjnych Samorządowców będzie reprezentował menedżer i samorządowiec oraz członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Maj.

REKLAMA

Jeśli chodzi o Konfederację, ta stawia na sprawdzonego konia. Jak potwierdził szef sztabu Konfederacji Witold Tumanowicz – prawicową koalicję będzie reprezentował Krzysztof Bosak.

Lewica wystawiła do debaty Joannę Scheuring-Wielgus i będzie to jedyna kobieta, która weźmie w niej udział.

REKLAMA

Choć – jak sam stwierdził przewodniczący Platformy Obywatelskiej – „miała to być niespodzianka”, jednak wczoraj dowiedzieliśmy się, że to właśnie Donald Tusk pojawi się w studiu TVP, aby reprezentować Koalicję Obywatelską. Ogłaszając swój udział w debacie Tusk wyzwał do pojedynku Jarosława Kaczyńskiego.

„Mam nadzieję, że słyszy mnie pan Kaczyński. Jarosławie Kaczyński, może masz odwagę chociaż przyjść do swojej telewizji, pod skrzydła swoich funkcjonariuszy Rachoniów i innych tego typu PiS-owskich namiestników telewizji, stanąć do debaty ze mną. Ja będę o 18 w tej telewizji” – powiedział lider PO w czasie spotkania z wyborcami w Rzeszowie.To jednak nie on będzie w poniedziałek przedstawicielem PiS-u. „W zastępstwie” Jarosława Kaczyńskiego w studiu TVP pojawi się premier Mateusz Morawiecki.

Trzecią Drogę będzie reprezentował Szymon Hołownia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA