Decyzja biskupów w sprawie pedofilii! Będzie przełom?

REKLAMA

Do końca listopada ma powstać dokument o wykorzystywaniu nieletnich przez duchownych – zapowiedział prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak. Na środowej konferencji prasowej poinformował także, że episkopat zamierza zebrać dane o skali tego zjawiska. Po 380. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski biskupi spotkali się z dziennikarzami, gdzie wypowiedzieli się jasno, że Kościół podejmie walkę z pedofilią. Biskupi, którzy zapowiedzieli powstanie dokumentu, wyjaśnili, że będzie on inny niż te, które były do tej pory.

– Będzie to dokument, który bardziej ma nam służyć do komunikacji ze społeczeństwem, pokazać nie tylko, jaka jest nasza wola, ale też, jakie działania za tym idą, jakie są kierunki tych działań, co udało się nam zrobić, co widzimy w pewnej perspektywie – zapowiedział prymas Polski.

REKLAMA

Arcybiskup Wojciech Polak zapewniał także, że wśród biskupów jest ogromna wola i chęć do walki z pedofilią i chcą pokazać społeczeństwu, że działają w tej kwestii. Dodatkowo Episkopat ma zacząć zbieranie danych statystycznych o wykorzystywaniu nieletnich przez duchownych. Na tej podstawie będzie wiadomo, na jak dużą skale jest to problem i jaki program prewencyjny wdrożyć.

Udostępnij: