„Decyzja została podjęta”. Wiadomo, co zrobił Duda z „lex TVN”

Andrzej Duda
Fot. Screen własny

Jest decyzja Andrzeja Dudy ws. „lex TVN”. – Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją – poinformował prezydent.

REKLAMA

Andrzej Duda powiedział, że Pałac Prezydencki jest zawsze otwarty na rozmowy z Polakami. Prezydent podziękował rodakom za ich odwagę do rozmowy z nim o sprawach ważnych. – Jest to dla mnie istotne, żeby usłyszeć głos rodaków – przekazał Duda.

– Łatwo się domyślić, że w ostatnim czasie, mając poważne zastrzeżenia co do przepisów tej nowelizacji, rozważałem dwa scenariusze. Odmowę podpisania ustawy, ale również skierowanie jej do TK – dodał prezydent.

REKLAMA

Andrzej Duda powiedział, że analizował ustawę „lex TVN”. – Sprawa jest bardzo poważna – zaznaczył Duda.

– Rozważałem kwestię ochrony prawa własności, kwestię ochrony swobody działalności gospodarczej, kwestię ochrony interesów i kwestię tejże polsko-amerykańskiej umowy – poinformowała głowa państwa.

REKLAMA

– Mamy klarowne podstawy, by skierować tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Argumentów jest dużo – powiedział Andrzej Duda.

– Mamy dużo problemów. Mamy pandemię, mamy inflację, mamy wzrastające ceny – zaznaczył Duda i dodał, że podziela zdanie rodaków, którzy uważają, że nie potrzebny jest kolejny spór i problem.

REKLAMA

Według prezydenta ograniczenie możliwości posiadania udziałów w podmiotach medialnych jeśli chodzi o kapitał zagranicznym jest sensownym rozwiązaniem.

– Biorąc pod uwagę te okoliczności decyzja została podjęta. Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją – powiedział Duda.

Podziel się: