Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oświadczyła, że jeśli prezydent Donald Trump natychmiast nie ustąpi ze stanowiska, to ​​w przyszłym tygodniu Demokraci są gotowi głosować w Kongresie nad artykułem impeachmentu.

Pelosi poinformowała w oświadczeniu, że Izba „rozważy każdą opcję”, nie wyłączając ustawy o powołaniu komisji w ramach 25. poprawki, która mogłaby zalecić usunięcie Donalda Trumpa ze stanowiska.

„Mamy nadzieję, że prezydent natychmiast złoży rezygnację. Ale jeśli tego nie zrobi, poleciłam Komisji Regulaminowej, aby była przygotowana do podjęcia działań z 25. poprawką kongresmana Jamiego Raskina i wnioskiem o odwołanie”, oznajmiła Nancy Pelosi. „W związku z tym Izba rozważy każdą opcję, łącznie z 25. poprawką, wnioskiem o wniesienie oskarżenia lub uchwałą o postawieniu w stan oskarżenia”, zaznaczyła.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów przekazała, że chciałaby, aby na uruchomienie 25. poprawki do konstytucji zgodził się wiceprezydent Mike Pence. Jednak, jak twierdzi, Pence jest temu jednak przeciwny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę