Prezydent Andrzej Duda przebywa z kolejną w ostatnim czasie wizytą w USA. Tym razem przybył do Nowego Jorku, by w środę wziąć udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. W Stanach Zjednoczonych towarzyszy mu żona Agata Kornhauser-Duda.

Parę prezydencką przed Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku powitali protestujący przeciwko łamaniu praworządności w Polsce. Gdy tylko prezydent Duda i jego żona wysiedli z samochodu, jego przeciwnicy zaczęli krzyczeć „Konstytucja!”.

W całej tej sytuacji nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie reakcja pierwszej damy. Agata Kornhauser-Duda, słysząc okrzyki grupy osób zebranej pod konsulatem, postanowiła coś z tym zrobić. Na nagraniach wideo, które trafiły do sieci, widać, jak żona prezydenta wykonuje gesty przypominające dyrygowanie skandującymi.

Nie było to pierwsze osobliwe zachowanie pierwszej damy podczas zagranicznej wizyty pary prezydenckiej. Miesiąc temu w Australii Agata Kornhauser-Duda odwróciła się w kierunku manifestujących i wykonała w ich kierunku gest przypominający oklaski. Z kolei dwa lata temu, gdy prezydent został wygwizdany w Nowym Jorku, jego małżonka przesyłała całusy w stronę przeciwników głowy państwa. Protestujący wtedy nie tylko użyli gwizdków, ale też wznosili okrzyki: „Marionetka!”, „Notariusz!”, „Duda, to ci się nie uda” i „Konstytucja!”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę