Demonstrowali w obronie konstytucji. Zobacz, co zrobiła żona prezydenta!

Prezydent Andrzej Duda przebywa z kolejną w ostatnim czasie wizytą w USA. Tym razem przybył do Nowego Jorku, by w środę wziąć udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. W Stanach Zjednoczonych towarzyszy mu żona Agata Kornhauser-Duda.

   

Parę prezydencką przed Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku powitali protestujący przeciwko łamaniu praworządności w Polsce. Gdy tylko prezydent Duda i jego żona wysiedli z samochodu, jego przeciwnicy zaczęli krzyczeć „Konstytucja!”.

W całej tej sytuacji nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie reakcja pierwszej damy. Agata Kornhauser-Duda, słysząc okrzyki grupy osób zebranej pod konsulatem, postanowiła coś z tym zrobić. Na nagraniach wideo, które trafiły do sieci, widać, jak żona prezydenta wykonuje gesty przypominające dyrygowanie skandującymi.

   
Zobacz także:  Tusk: Będę zadowolony z opozycji wtedy, kiedy wygra wybory

Nie było to pierwsze osobliwe zachowanie pierwszej damy podczas zagranicznej wizyty pary prezydenckiej. Miesiąc temu w Australii Agata Kornhauser-Duda odwróciła się w kierunku manifestujących i wykonała w ich kierunku gest przypominający oklaski. Z kolei dwa lata temu, gdy prezydent został wygwizdany w Nowym Jorku, jego małżonka przesyłała całusy w stronę przeciwników głowy państwa. Protestujący wtedy nie tylko użyli gwizdków, ale też wznosili okrzyki: „Marionetka!”, „Notariusz!”, „Duda, to ci się nie uda” i „Konstytucja!”.

     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS