Ceny owoców skoczyły drastycznie w górę! Obecnie czereśnie to towar luksusowy. Dlaczego jest tak drogo? Ile kosztuje kilogram? Ceny zwalają z nóg!

Ten kto nie ma ogródka a tam czereśniowego drzewa, w skrócie ma wielkiego pecha. Dlaczego? Bo na targu ceny czereśni zwalają z nóg. Inne owoce też drożeją. Sprzedawcy tłumaczą się pandemią, ale czy to nie przesada? Ile na przykład kosztuje kilogram czereśni? Jak informuje redakcja gazety.pl w dużych miastach za kilogram czereśni trzeba zapłacić…. uwaga…. nawet 70-100 zł!!!

W Internecie można znaleźć nawet zdjęcia zrobione przez klientów, którzy są zaniepokojeni a wręcz zaszokowani taką ceną. Dlaczego jest tak drogo? Jak twierdzą sprzedawcy czereśni, do wzrostu cen przyczyniła się pandemia i związany z nią brak pracowników sezonowych. Wpływ na ceny mają także susze i przymrozki.

Podobno w hurcie obecnie cena za kilogram wynosi 35 zł, dlatego sprzedawcy również drogo je sprzedają – przecież muszą na tym zarobić. Te, które teraz są obecne w sprzedaży pochodzą z innych krajów. Krajowe czereśnie bez wątpienia będą tańsze. Powoli zaczynają się już pojawiać na targowiskach. Ceny z pewnością będą niższe, ale będzie drożej niż w poprzednich latach.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!