„Odnotowaliśmy w ostatnich dniach falę ataków o podłożu antysemickim. Wszelkimi możliwymi kanałami docierały do nas antysemickie wypowiedzi i komentarze, wiele z nich dotknęło bezpośrednio pani ambasador Anny Azari. Do tej pory wstrzymywaliśmy się z reakcją, ale nie możemy dłużej milczeć”, napisała ambasada Izraela w specjalnie wydanym oświadczeniu.

„Antysemickie treści niekontrolowanie pojawiają się zarówno w polskim Internecie jak i mediach, szczególnie w TVP INFO”, ocenia placówka dyplomatyczna. „Wprawdzie Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, zakomunikował: »W mediach publicznych nie ma miejsca na wypowiedzi antysemickie«, lecz zjawisko to niestety nadal trwa”, czytamy dalej w dokumencie.

Ostra reakcja ambasady Izraela jest spowodowana publikowaniem w ostatnim czasie w TVP Info pasków o treści antysemickiej. Miało to miejsce w zeszłą sobotę w czasie emisji programu Studio Polska, podczas którego doszło też do ataku na Adama Sandauera. Oliwy do ognia dolały również „żarty” Marcina Wolskiego i Rafała Ziemkiewicza, prowadzących w TVP Info cykliczny program W tyle wizji. Wolski mówił o „żydowskich obozach koncentracyjnych”, a Ziemkiewicz w jednym ze swoich wpisów na Twitterze określił Żydów mianem „parchów”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę