„Do piekła pójdą”. Cejrowski bije w Dudę i w PiS (WIDEO)

REKLAMA

Znany podróżnik Wojciech Cejrowski na antenie telewizji internetowej wRealu.pl ostro skrytykował PiS i urzędującego prezydenta za niewprowadzenie regulacji chroniących życie od poczęcia. Cejrowski zwrócił uwagę na to, że Duda mówi o sobie, że jest katolikiem. – A w sprawie aborcji zachowanie daleko zbyt miałkie jak dla katolika – ocenił showman.

Wielu polityków PiS-u po głosowaniach w sprawie aborcji nie powinno przyjmować komunii świętej, bo popełniają wtedy grzech śmiertelny.

REKLAMA

 – Do piekła pójdą, jak Pan Bóg nie będzie łaskawy i nie przyśle im księdza, gdy będą w wypadku samochodowym zdychać na poboczu i nie wyspowiadają się i co wtedy? – mówił podróżnik.

Wojciech Cejrowski zarzucił partii Jarosława Kaczyńskiego wykonywanie pozornych ruchów w sprawie aborcji i odwlekanie na później załatwienia tej kwestii.

 – Życie to nie jest dalszy plan. Życie niewiniątek to nie jest dalszy plan. Poza tym to była wasza obietnica wyborcza – powiedział, zwracając się do polityków PiS. – Więc to jest też część waszego kontraktu z wyborcą, część waszego słowa honoru – zaznaczył.

Udostępnij: