Dobra zmiana dba o swoich! Radny PiS w państwowej spółce zarobił przez rok 700 tysięcy złotych!

REKLAMA

Portal trojmiasto.wyborcza.pl ujawnił, że radny PiS z Gdańska Grzegorz Strzelczyk zarobił w ubiegłym roku w państwowej spółce ogromne pieniądze. Było to dokładnie 730 tysięcy złotych. Takie gigantyczne zarobki samorządowiec Prawa i Sprawiedliwości zawdzięcza stanowisku pełniącego obowiązki prezesa spółki Lotos Petrobaltic.

Jak wynika z oświadczenia majątkowego Strzelczyka, państwowe posady przyniosły mu w roku 2017 dokładnie 680 tysięcy złotych, co daje miesięcznie kwotę około 56 tysięcy złotych.

Na tę sumę złożyło się wynagrodzenie z tytułu pełnienia obowiązków prezesa spółki Lotos Petrobaltic, za które Strzelczyk dostał aż 328 tysięcy złotych. Kolejne 133 tysięcy złotych wpłynęło na jego konto z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej Lotos Geonafta na Litwie. Strzelczyk zarobił też, w ramach Grupy Lotos, dodatkowo 218 tysięcy złotych. To wszystko daje wspomniane 680 tysięcy złotych, które zarobił w ubiegłym roku radny PiS. Do tego dochodzi jeszcze 50 tysięcy złotych za pełnienie funkcji w radzie nadzorczej państwowej spółki Energa Wytwarzanie.

REKLAMA

Podziel się: