Dodaj do prania. Ubrania odzyskają głęboki kolor

pranie
fot. screen Youtube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Ma wiele niecodziennych zastosowań, a to, które za chwilę poznasz, jest naprawę użyteczne. Chodzi o piwo. Do dziś mało kto wie, że złoty trunek znacząco ułatwia codzienne prace domowe. Jakie efekty przyniesie dodanie piwa do prania? Za chwilę się dowiesz.

REKLAMA

Piwo ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Choć panowie za nim przepadają, to kobiety już niekoniecznie. Jednak mimo kontrastu, piwo i tak warto kupić w sklepie. Wcale nie trzeba go konsumować, tylko użyć w domu, jako środka pomocniczego. Trunek ma co najmniej kilka konkretnych zastosowań w domu (wyczyści złote i srebrne kosztowności, np. łańcuszki, pierścionki) i ogrodzie (można przygotować z niego pułapkę na muszki owocówki, ślimaki). Dziś jednak zajmiemy się porządkami domowymi, a ściślej mówiąc – praniem ubrań i innych tkanin.

Wlej piwo do pralki. Potem sobie podziękujesz

Zakup profesjonalnych detergentów, które mają przywrócić materiałom kolor lub je wybielić, wiąże się z dodatkowym kosztem, a skuteczność takich preparatów nie zawsze nas zadowala. Co zrobić, gdy przed chwilą nastawiliśmy pranie, a detergent do ubrań już się skończył? Masz dwa wyjścia: wybierz się do sklepu i uzupełnij zapasy albo skorzystaj z tańszej i szybszej opcji. Ciuchy uratujesz, dodając do nich… piwo! Ten napój dla pełnoletnich przywróci ubraniom świeżość, w ty będziesz żałować, że poznałeś ten patent tak późno!

Jak zastosować piwo do prania, by poprawić stan ubrań?

Wlej do miski niewielką ilość piwa i dolej mniej więcej tyle samo wody. Zanurz w miksturze ubrania i odstaw do namoczenia. Po upływie kilku godzin wypłucz tkaniny w wodzie i upierz je jak zawsze. Nie zapomnij dodać przyjemnie pachnącego płynu. Odzież wyjęta z pralki będzie wyglądać zjawiskowo.

REKLAMA

Czytaj też: Spryskaj matowe panele tym kuchennym produktem. Odzyskają blask i kolor

Podziel się: